פלוטרים- מדפסות פורמט רחב

מה זה בעצם פלוטרים? מהו השימוש עבורם הם מיועדים? כיצד פלוטרים ופלוטים נבדלים זה מזה ומהי הדפסת פלוטרים? כל המידע הרלוונטי בנושא במאמר הבא.

פלוטים הינה למעשה מילת מפתח בתעשיית הדפוס, המילה מתארת הדפסים גדולים בגודלם, אשר מודפסים בעזרת מדפסות בפורמט רחב מימד. יתרה מכך, יש לציין כי ישנו הבדל בין פלוטים לפלוטרים, למרות העובדה כי שני ההדפסות הללו מיושמים בעזרת מדפסות מדגם רחב. הבדל נוסף בין סוגי המדפסות יהיו בעובדה כי פלוטרים הינם למעשה הדפסות אשר ניתנות לחיתוך בתיאום מלא לעיצוב של התוצר הסופי אותו אתם מעוניינים להדפיס. מדפסות פלוטרים מתקדמות מעניקות את האפשרות לבצע חיתוך בצורה מדויקת ביותר של הקובץ שנשלח להדפסה, בעת בה המכונות הללו זכוי לכינוי מכונות פלוטר חיתוך. 

היכן ניתן לבצע הדפסות פלוטרים? 

הדפסות פלוטר, בין אם מדובר בהדפסות אשר מיועדות עבור הפקת פלוטים גדולים של הדפסות רחבות ובין אם מדובר בהדפסות המיועדות עבור הדפסות פלוטר חיתוך, הינו תהליך אשר מתבצע על ידי אנשים מקצוע מנוסים ומקצועיים העומדים לרשותכם במגוון בתי הדפוס השונים ברחבי הארץ. לאור העובדה כי מדפסות פלוטרים הינן מדפסות הכרוכות בהשקעה כספית גבוהה ביחס לשאר דגמי המדפסות בשוק, ניכר כי הן אינן מוחזקות בכל בית דפוס סטנדרטי אשר מתעסק בכל הנוגע להדפסת מוצרי נייר. חשוב לציין כי ברוב המוחלט של המקרים, בתי הדפוס הקטנים יותר משאירים את ההתעסקות עם הפלוטים והפלוטרים לבתי הדפוס הגדולים יותר, בתי דפוס המחזיקים במגוון ציוד חדיש ומתקדם של מכונות הדפסה, ציוד הכולל בתוכו בין היתר את מכונות הפלוטר המקצועיות המעניקות להם את האפשרות לבצע הדפסה בפורמט רחב.

פלוטרים- מדפסות פורמט רחב
טואול - בניית אתרים